Lepší odhlučnění s řešeními pro příčky a obklady podkroví – DUO
rady

Lepší odhlučnění s řešeními pro příčky a obklady podkroví – DUO

Jak zlepšit ochranu proti hluku bez přeplácení?

Hybridní řešení Duo od Norgipsu jsou reakcí na stále větší informovanost lidí, kteří rekonstruují svoje byty nebo domy. Dobrému odhlučnění interiérů se věnuje hodně pozornosti. Všichni hledáme účinná a relativně levná řešení, která nám zajistí pohodlí.

Na základě těchto požadavků vznikla myšlenka zjistit, jakou ochranu před hlukem mohou poskytnout příčky s dvojitým opláštění ze sádrokartonových desek různé hustoty – lehkých a těžkých.


Zkoušení účinnosti odhlučnění

SD - 2x12,5 GKB A  GKF DFCW 50 W.png

Zkoušky byly provedeny v naší zkušebně R&D podle normy PN-EN 10140-2:2011. Pro první zkoušku byla použita kombinace sádrokartonových desek GKB A a Acoustic A. Zkoumali jsme šest typů příček. Dosažená úroveň neprůzvučnosti byla o 5 dB vyšší oproti příčkám s dvojitým opláštěním z desek GKB A. Jedná se o velmi slušný výsledek. Díky dosaženým výsledkům můžeme našim zákazníkům nabídnout příčky, jejichž neprůzvučnost je dvakrát lepší. Navíc jsou za velmi atraktivní cenu. S nepatrně vyššími náklady lze nyní dosáhnout vysokého akustického standardu. Další zkoušky jsme provedli na příčkách s dvojitým opláštěním z desek GKB A a Acoustic Super DFH2IR. I v tomto případě jsme dosáhli lepších výsledků. Neprůzvučnost příček byla ještě vyšší o 2 až 4 dB podle typu příčky. Takto vznikl výrobek pro náročnější zákazníky za velmi příznivou cenu.


Podkroví Duo

lepsze_wyciszenie_w_image.png

Hybridní řešení Duo naleznou své uplatnění také v podkroví. Pro realizaci odolného obkladu podkroví, který bude chránit konstrukci střechy před působením požáru do třídy REI 30 (podle požadavků předpisů, kterými se stanoví technické podmínky staveb a jejich umísťování) jsme navrhli tři varianty obkladů podkroví v hybridním systému DUO. S opláštěním dvěma vrstvami desek GKB A a GKF DF, GKBI H2 a DFH2, GKB A a DFH2IR. Podrobili jsme je zkouškám požární odolnosti ve Zkušebně reakce na oheň ITB Pionki podle normy PN-EN 1365-2:2014-12. Tyto konstrukce, vyplněné 20 cm minerální vlny nebo 20 cm polyuretanové pěny, dosáhly požární odolnosti REI 30. Získali jsme tak řešení pro obklady podkroví, které účinně chrání střešní konstrukce před působením požáru. Dvojité opláštění sádrokartonovými deskami navíc zaručuje jejich pevnost bez trhlin a prasklin, k nimž může vlivem pohybů střešní konstrukce docházet u jednovrstvého pláště.

Složka na dokumenty
Složka na dokumenty
close

Složka na dokumenty je místo, kde si můžete uchovávat vybrané soubory ke stažení a kalkulace spotřeby materiálu.

V libovolném dokumentu nebo kterékoli kalkulaci si klikněte na tlačítko "Do složky".

Se složkou na dokumenty si snadno připravíte dokumentaci ke své investiční akci, a to včetně:

  • technické dokumentace výrobků a řešení
  • kalkulace spotřeby materiálu
  • souhrnného seznamu výrobků
  • úvodního listu se základními údaji o investiční akci
Stáhnout ZIP Stáhnout ZIP
Stáhnout PDF Stáhnout PDF
Odeslat na @ Odeslat na @
 Vymazat složku
Zavřít
nahoru