V místech, kde trávíme nejvíce času, tedy hlavně doma a v práci, se chceme cítit bezpečně a komfortně.
Technický slovník
Chcete se dozvědět, co znamená pojem požární odolnost?
Nahlédněte do našeho technického slovníku.
Požární odolnost
Třída požární odolnosti
Třída požární odolnosti budovy
Klasifikace v rámci požární odolnosti (požární klasifikace)
Požární odolnost
Požární odolnost je schopnost stavebních konstrukcí/prvků budovy odolávat účinku rozvinutého požáru. Při požáru je nejdůležitější možnost evakuace, proto se požární odolnost uvádí jako doba v minutách, po kterou musí konstrukce odolávat účinkům požáru bez porušení funkce:
Třída požární odolnosti
Třída požární odolnosti popisuje požadavek na požární odolnost dané stavební konstrukce/prvku budovy.
Třídy požární odolnosti jsou obvykle kombinací mezních stavů E a I nebo R, E a I, např. EI 15, EI 30, EI 45, EI 60, EI 90, REI 120, REI 180.
Podrobné vysvětlení mezních stavů E, I, R je uvedeno v definici "Požární odolnost"
Třída požární odolnosti budovy
Je stanoveno pět tříd požární odolnosti budovy, která se označuje písmeny v pořadí od nejvyšší do nejnižší: „A“, „B“, „C“, „D“, „E“.
Prvky budovy zařazené do příslušné třídy požární odolnosti musí splňovat podmínky určené vyhláškou Ministerstva infrastruktury ze dne 12. dubna 2002, kterou se stanoví technické podmínky, které musí splňovat budovy a jejich umístění.
Klasifikace v rámci požární odolnosti (požární klasifikace)
Jedná se o dokumenty vydávané oprávněnými zkušebními laboratořemi na základě provedených zkoušek, podle nichž se stanoví třídy požární odolnosti (např. EI 30, EI 60) daných prvků budovy, k nimž v případě systémů suché výstavby patří příčky, předsazené stěny, zavěšené podhledy, obklady podkroví, suché potěry.
Požární klasifikace obsahují také podrobné popisy řešení, informace o použitých materiálech, schémata, detaily řešení, detaily spojení atd.
Protipožární konstrukce Norgips
Chcete vědět, z jakých součástí se skládají protipožární řešení Norgips? Vyberte si systém, který Vás zajímá, a získáte kompletní informace a výkresy, pomocí našeho kalkulátoru si budete moci spočítat také spotřebu materiálu
Jak správně zhotovit příčku? Jaké výrobky použít pro obklad podkroví? Kolik váží sádrokartonová deska? Na tyto a další Vaše dotazy Vám odpoví naši techničtí poradci.
Složka na dokumenty je místo, kde si můžete uchovávat vybrané soubory ke stažení a kalkulace spotřeby materiálu.
V libovolném dokumentu nebo kterékoli kalkulaci si klikněte na tlačítko "Do složky".
Se složkou na dokumenty si snadno připravíte dokumentaci ke své investiční akci, a to včetně: