Péče o zdraví a životní prostředíPéče o zdraví a životní prostředí

Příznivé mikroklima v interiéru díky ekologickým sádrokartonovým deskám Norgips

Sádrokartonové desky se těší velké popularitě především díky svým funkčním parametrům, estetickému vzhledu a snadné montáži.

Jsou oceňovány jejich ekologické vlastnosti od použitých surovin, přes výrobu a používání až po likvidaci. Ne všichni vědí, že se jedná o řešení, které má také příznivý vliv na kvalitu vzduchu v interiérech.

Síla přírody

Základní složkou sádrokartonových desek je sádra.

Díky jejich přirozeným vlastnostem se jedná o vhodný specifický stavební materiál. Sádra má schopnost pohlcovat přebytečnou vlhkost a vracet ji zpět, když je vzduch v místnosti příliš suchý, čímž pomáhá regulovat vlhkost ve vnitřním prostředí budov.

Ekologický proces výroby

Karton používaný při výrobě sádrokartonových desek je vyráběn ze sběrového materiálu. A odkud se bere sádra?

Sádra se těží povrchově z přírodních ložisek nebo se získává při odsiřování zplodin v tepelných elektrárnách. Tento proces je velmi důležitý pro životní prostředí, neboť zabraňuje emisím oxidů síry a dusíku do ovzduší, které způsobují vznik kyselých dešťů. Při odsiřování se během krystalizace ve vodě srážejí a oddělují všechny nepotřebné nebo potenciálně škodlivé látky. Sádra, která je získaná touto metodou, je čistá a neobsahuje např. jíly nebo minerální soli. Při tomto procesu navíc nevznikají ani problematické odpady. Získaný materiál je pravidelně testován v laboratořích, mj. z hlediska obsahu nežádoucích složek. Proto se na trh dostávají pouze výrobky, které jsou zcela bezpečné pro životní prostředí.

Lehká, pevná a šetrná k životnímu prostředí

Jednotlivé základní druhy sádrokartonových desek Norgips, splňující veškeré požadavky stavebních předpisů, jsou ve výrobě mikronapěňovány. Díky tomuto procesu jsou desky lehčí, aniž by přišly o svou pevnost a montážní vlastnosti.

Lehčí desky Norgips znamenají nejen komfortnější používání na individuální úrovni, ale také omezení negativních vlivů na životní prostředí na globální úrovni. Při menší hmotnosti nákladu lze převážet více desek najednou, díky čemuž je jejich doprava ekologičtější.

Provedené testy prokázaly, že lehké desky z čisté a pro životní prostředí bezpečné mikronapěněné sádry jsou stejně pevné jako desky od jiných výrobců. Díky znalostem a moderním technologiím společnost Norgips dává zákazníkům do rukou vysoce kvalitní výrobky, které vznikají ekologicky.

Norgips 2021 ČR
Odeslat zprávu

Vážení uživatelé,
bezpečnost osobních údajů je pro nás velmi důležitá. Proto Vám předkládáme informace o osobních údajích, které zpracováváme. Správcem osobních údajů je společnost Norgips Sp. z o.o. se sídlem ul. Racławicka 93, 02-634 Varšava. Vaše údaje budou zpracovávány za účelem vyřízení Vašeho požadavku.
Více informací naleznete v našich Zásadách ochrany osobních údajů.

Tato stránka je chráněna pomocí reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajůpodmínky služby Google.

Složka na dokumenty
Složka na dokumenty
close

Složka na dokumenty je místo, kde si můžete uchovávat vybrané soubory ke stažení a kalkulace spotřeby materiálu.

V libovolném dokumentu nebo kterékoli kalkulaci si klikněte na tlačítko "Do složky".

Se složkou na dokumenty si snadno připravíte dokumentaci ke své investiční akci, a to včetně:

  • technické dokumentace výrobků a řešení
  • kalkulace spotřeby materiálu
  • souhrnného seznamu výrobků
  • úvodního listu se základními údaji o investiční akci
Stáhnout ZIP Stáhnout ZIP
Stáhnout PDF Stáhnout PDF
Odeslat na @ Odeslat na @
 Vymazat složku
Zavřít
nahoru